ekskluzywne bikini

Lata 60. XX wieku przyniosły zmianę podejścia do odsłaniania ciała. Postępy wpływu młodzieży na markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe giełda tekstylny sprawił, iż ideałem stała się zdrowa, młodzieńcza budowa ciała zaś opalona karnacja. Bikini zaczęło znajdować się modne, chociaż pierwotnie było sprzedawane po największej części w wersji cokolwiek zmodyfikowanej, z bardziej rozbudowanymi figami. W tym okresie pojawiło się jedno z najsłynniejszych bikini w historii – to, w które była ubrana wynurzająca się z wody Ursula Andress w Doktorze No.

Istotną nowością w początku lat 60. było aplikacja niedawno wynalezionego spandeksu, z powodu któremu kostiumu kąpielowe mogły egzystować z większym natężeniem przylegające, a zarazem lekkie zaś cienkie.

Monokini wg projektu Rudiego Gernreicha
W miarę upływu czasu kostiumy kąpielowe stawały się coraz to bardziej śmiałe. W 1964 roku jankeski projektant mody Rudi Gernreich zaszokował audytorium, przedstawiając monokini – kobiecy garderoba kąpielowy składający się lecz wciąż z czarnych majtek z wysokim stanem i przechodzących pomiędzy nagimi piersiami, zawiązywanych na szyi szelek.
markowe stroje kąpielowe jednoczęściowe
Dziesięć lat nadal także Gernreich zaproponował – gwoli obu płci – kostiumy kąpielowe spośród odsłaniającymi pośladki stringami. Takie bikini stało się zwłaszcza popularne w Brazylii, dokąd pod spodem koniec lat 70. pojawiły się coraz bardziej skąpe stringi, podtrzymywane tylko dzięki cienkie sznureczki tudzież nazwane fio denta (nić dentystyczna). Ubranie ten eksponował pośladki, będące w kulturze latynoskiej silnym wabikiem erotycznym.

Odsłaniający biodra jednoczęściowy szmatki, 1980
Lata 70. to także pojawienie się stroju topless – damskiego kostiumu składającego się na to samo spośród majtek. Początkowo ubrane nie inaczej kobiety pojawiały się lecz na znanych z większej swobody plażach Rio de Janeiro bądź Saint-Tropez, jednakowoż spośród czasami okrycie taki stał się wzięty natomiast akceptowany także gdzie indziej.

W latach 70. zaś 80. modna stała się wysportowana budowa ciała, z widocznym zarysem mięśni. Podkreślały ją kostiumy kąpielowe odsłaniające pośladki zaś biodra. Od nowa modne niewzruszony się kostiumy jednoczęściowe, wszak z dużymi wycięciami albo składające się spośród niedużych części tkaniny utrzymywanych w odpowiednim miejscu z wykorzystaniem liczne paski.
modne stroje kąpielowe jednoczęściowe
Na początku lat 80. w kostiumach kobiecych zaznaczył się podobnie kierunek retro, pojawiły się stroje w stylu glamour, nawiązujące aż do tych z lat 40. W latach 90. pojawiło się tankini, strój składający się spośród fig i obcisłego topu.

Od lat 90. XX wieku nieobecność jest wyraźnych trendów w modzie plażowej – pluralizm modeli umożliwia kobietom w pewnej mierze nieskończenie wielki opcja, głównie że dozwolone stało się i kojarzenie różnych kolorów zaś wzorów obu części kostiumu. Dodatkowo mężczyźni mają do dyspozycji szeroką gamę modeli kąpielówek: od momentu skąpych slipów po workowate spodenki w stylu surferów.

W początku XXI wieku popularne nieporuszony się również stroje odkrywające więcej ciała niż klasyczne bikini bądź nawet stringi. Do takich należą pośrodku innymi osłaniające lecz wzniesienie łonowy C-stringi, które pozwalają na uniknięcie białych śladów po opalaniu.

Początek XXI wieku to plus pojawienie się burkini, zaprojektowanego dzięki Ahedę Zanetti w celu muzułmanek, którym wiara zabrania pokazywania ciała a włosów w miejscach publicznych. Burkini zakrywa całe kształty spośród wyjątkiem stóp, dłoni a twarzy, ale wskutek zastosowaniu elastycznych materiałów umożliwia pływanie